تعمیر پکیج در کرج

چرا پکیج آب را گرم نمیکند ؟

چرا پکیجم آب را گرم نمیکنه؟

آیا برای شما هم پیش آمده که وقتی دارید از آب گرم استفاده استفاده میکنید متوجه شوید که به طور ناگهانی آب پکیج سرد شده؟ آیا در وضعیت اضطرای احتیاج به آب گرم قرار گرفتید ؟ به هرحال ممکن است هنگام ظرف شستن و یادوش گرفتن متوجه این امر شوید، برای به جواب رسیدن این قبیل مسائل بهتره این مقاله را بخونید . اول مطمئن شوید که آب پکیج کاملا سرد شده و یا تقریبا ولرم است ؛  همچنین با توجه به فصل ، بررسی کنید رادیاتورها چه دمایی دارند. آیا کاملا سرد هستند و یا گرم؟ ممکنه علت گرم نشدن آب پکیج از  شعله پکیج باشه . شاید این قطعه دچار گرد و غبار گرفتگی شده است و نیاز به تمیز کاری و تعمیر داره و یا جرقه زن آن دچار ایراد شده .

سرد-و-گرم-شدن-آب-پکیج

سرد و گرم شدن آب پکیج

در کل سرد و گرم شدن آب پکیج معمولا به پکیج مربوط نمیشه . فشار آب ساختمان و منطقه ، جرم لوله ها و شیرآلات میتواند باعث سرو گرم شدن اب مصرفی شود . مواردی که گاها به سبب آن ها ممکن است آب داغ نشود رسوب گیری در مبدل پکیج باشد .

دمای پایین آب ورودی

در بعضی از منطقه های ایران به علت کوهستانی بودن منطقه، بیش از حد پایین بودن دمای آب پکیج ؛ ممکن است آب به داغی کامل نرسد، این موضوع به این علت است که پکیج ها در شرایط سلامت کامل دستگاه نهایتا 35 درجه اختلاف دما با دمای ورودی آب را ایجاد کنند.فرض کنید به منطقه ای سرد، پر از برف و زمستانی رفته اید و دمای آب در آنجا 5درجه است، در بهترین حالت این دما توسط پکیج به 40 درجه میرسد؛ پس آب گرم به دمای خیلی بالایی نرسیده و کاملا داغ نشده. این مشکل به سبببِ پایین بودن دمای آب ورودیه و ربطی به کارکرد دستگاه نداره نداره. اما ما توصیه میکنیم در این شرایط از دستگاه هایی که توان بالایی برای ایجاد آب داغ دارند استفاده کنید .

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

دبی بالای آب سرد ورودی دستگاه

منظور از دبی آب، مقدار آب ورودی دستگاه در واحد زمان است . در صورت بالا بودن دبی آب، آب سرد داخل مبدل نمی تواند به اندازعه ی کافی انرژی حرارتی را از مبدل دریافت کند و در نتیجه دمای آب تا حد داغی بالا نمیرود. برای حل این مساله باید تمامی قطعات پکیج که مسئولیت مستقیم با گرم کردن آب پکیج را دارند مورد بررسی قرار بگیرند زیرا ممکن است اشتباهی در تعویض، نصب و یا تعمیر قطعه باعث شده باشه تا دستگاه از حد توان؛کمتر آب را داغ کرده باشد .

لوله کشی غلط سیستم

یکی دیگه از عوامل نداشتن آب داغ و بازدهی مناسب پکیج برای ایحاد آب داغ،لوله کشی بسیار طولانی،غیر استاندارد میباشد. علت ولرم شدن آب؛گرم نکردن پکیج  به سسبِ ایرادات فنی قطعات و یا تامین نبودن فشار آب ورودی و فشار گاز کافی در دستگاه و لوله کشی ناقص و غیراستانداردمیباشد.

ایراد در فلومتر

اگر مدت زمان باز کردن آب تا داغ شدن کامل آب پکیج طولانی شود احتمال اختلال در قطعه ی فلومتر است. و یا زمانی که آب به دمای بالا و داغی رسید متوجه شدیم که شعله پکیج خاموش شد ممکن اسن علت رسوب در مبدل ثنویه باشد.البته که کم شدن دقت NTCو یا همان فلومتر، خرابی و بالا بودن اندازه شعله هم باعث ایجاد این چنین مشکلاتی میشود. فلومتر اولین قطعه ای است که در هنگام سرد شدن آب مصرفی معمولا مورد بررسی قرار میگیره.

افت فشار آب و تشکیل نشدن شعله

در بعضی مواقع تشکیل نشدن شعله در پکیج افت فشار آب منطقه بی تاثیر نیست. این در صورتی است که از سالم بودن و تمیز بودن قطعه (ترموکوبل) مطمئن هستیم اما متوجه ممیشویم فشار گاز ورودی دستگاه به شدت پایین است ، پس به همین دلیل است که شعله تشکیل نمیشود و آب مصرفی همچنان سرد است.اگر متوجه شدید که ترموگوبل دستگاه همان وسیله ای که شمعک را ایجاد میکند؛ خیلی وقت است که تمیز یا تعویض نشده، نسبت به تعویض و یا تعمیر آن توسط یک سرویسکار ماهر اقدام کنید .

انسداد در مسیر لوله ها

یکی از معضلات و مشکلات پکیج این است که دستگاه ظاهرا سالم است به محض باز کردن آب پکیج روشن میشود شعله تشکیل میشود از هیچ قسمتی از پکیج نشتی آب نداریم و همه  موارد ظاهری سالم به نظر میرسد اما آب کاملا داغ نمیشود . این مساله در هنگام ظزف شستن برای خانم ها بسیار اهمیت دارد . مساله اینجاست که به دلیل املاح موجود در آب، مبدل های پکیج لوله های مبدل اولیه و ثانویه لوله های آب ورودی و شیر آب مصرفی به مرور زمان رسوب و زنگاب میبندد و این مشکلات با سرویس پکیج و شیرآلات و رسوب زدایی و شستشوی این قطعات چه توسط خودتان و چه توسط سرویسکار برطرف میشود.

تست کردن فلوسوئیچ

از طریق اتصال کوتا کردن فلوسوئیچ و اتصال سیم ها اگر پکیج روشن شود به این به این معنی است که فولوئیچ خراب است و باید تعویض شود .

تعمیر فلومتر ، فلورگلاتور و فلوسوئیچ

بهترین راه حل برای تعمیر فلوسوئیچ و فلومتر یا فلورگلاتور رسوب گیری این قطعات است . چنانچه مطمئن شدید علت گرم نشدن آب پکیج رسوب گرفتگی است و علت کار نکردن قطعه فلومتر یا فلوگلاتور به این دلیل است. می توانید در ابتدا شیر ورودی آب سرد را ببندید و شیلنگ های آب سرد و گرم را که در زیر پکیج  قرار دارند باز کنید،جای شیلنگ های سرد و گرم را عوض کنیدو مجدد شلنگ ها رو ببندید. چندین بار آب شیر آب مصرفی را باز و بسته کنید؛ و دوباره شیلنگ ها را سر جایشان ببندید.با این کار میبینیدکه انسداد توربین ها برطرف شده اند و رسوبات از بین رفته اند .

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا