تعمیر پکیج در کرج

داکت اسپیلت چیست و چگونه کار میکند؟

داکت اسپیلت ها بعداز کولر گازی ها به بازار آمدند تا تهویه ی مکان های بزرگ و پر رفت و آمد را مطبوع و عالی کنند . ازاین رو طرفداران خاص خودشان را دارند چرا که کولر گازی ها از پس خنک یا گرم کردن مکان های بزرگ و پر رفت آمد بر نمی آمدند.

نصب داکت اسپیلت در کرج

داکت اسپیلت چیست ؟

داکت اسپیلت ها از دو قسمت کندانسور و هواساز تشکیل شده اند. کندانسور یا همان یونیت خارجی و هواساز یا همان یونیت داخلی که معمولا در سقف های مکان های عمومی دیده میشود که به صورت توکار است.داکت اسپیلت ها که هم گرما ساز و هم سرما ساز هستند در دو فصل نیز مورد استفاده قرار میگیرد . این وسیله نیمه صنعتی و پر کاربرد نسبت به کارایی که دارد برق کمتری مصرف میکند . کندانسور از چند قطعه تشکیل شده که شامل فین ها ، پروانه ، دینام و … میباشد و هواساز نیز از قطعاتی چون دینام ، فن ، کویل و سینی نگهدارنده و … تشکیل شده است .

خرید داکت اسپیلت در کرج

انواع اسپیلت

انواع داکت اسپلیت دو نوع اسپیلت اینورتر و اسپیلت معمولی می‌باشد. در نوع اینورتر موتور الکتریکی به صورت متغیر کار کرده و سرعت بالایی دارد و همین امر باعث سریع تر کار کردن آن می‌شود که می‌تواند در مصرف انرژی هم صرفه جویی کند. منظور از دور الکتریکی متغیر این است که با توجه به میزان دمایی که شما تنظیم می‌کنید در مواقعی که محیط خنک می‌شود دور متغیر کم شده و و زمانی که دمای هوا گرم می‌شود دور متغیر زیاد می‌شود و همین امر سبب می‌شود در مصرف انرژی صرف جویی شود. در نوع معمولی که دور موتور ثابت است موتور به صورت ثابت و همیشگی کار می‌کند و تا زمانی که شما نخواهید کم یا زیاد نمی‌شود و حتما باید خاموش یا روشن شود که همین امر باعث پر مصرف شدن اسپلیت معمولی خواهد شد.

مزایای داکت اسپیلت

یکی از مزایای داکت اسپیلت ها بنا به کارایی که دارند این است که از جهت اینکه میتوانند هم گرمای محیط را تامین کنند و هم سرمای محیط را ، قیمت مناسب تری هم دارند . مهم تر از آن اینکه داکت اسپیلت ها این توانایی را دارند که به تنهایی تهویه ی مطبوع چند ساختمان را به طور همزمان فراهم کنند .

معایب داکت اسپیلت

معمولا وسیله های سرمایشی و گرمایشی همیشه کامل نیستند و گاها با ایراد هایی جرئی رو به رو هستند . داکت اسپیلت ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند . ایراد این وسیله ی پر کاربرد و پر طرفدار این است که گاها و در مواردی که فضا بسیار بزرگ است و تردد در آن نیز به مراتب کمتر است قدرت گرمایش پایینی دارد .البته این معایب داکت اسپیلت نیست باید برای محیط کولر یا داکت یا چیلر مناسب را انتخاب کرد . بنا بر این کارشناسی محیط برای انتخاب کولر گازی را باید جدی بگیریم .

نصب داکت اسپیلت

نصب داکت اسپیلت از موارد سخت و دشوار در نصب لوازم گرمایشی سرمایشی محصوب میشود . نصب داکت اسپیلت یک کار تخصصی وحرفه ای است که تنها با تجربه و شاگردی کردن نمیتوان آن را به خوبی آموخت بلکه نیاز به گذراندن دوره های مربوطه را دارد. نصب داکت اسپیلت در گروه تخصصی کیاسرویس انجام میشود .

سرویس داکت اسپیلت

داکت اسپیلت ها هم مانند سایر لوازم و محصولات به سرویس احتیاج دارند .بهتر است سرویس داکت اسپیلت سالیانه انجام شد تا باعث طول عمر این دستگاه شود .سرویس داکت اسپیلت شامل روغن کاری قطعات و تعویض اورینگ ها و تعویض فیلتر ها ، شستشو و غبار روبی پروانه ها و فن و … میباشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا