تعمیر پکیج در کرج

تنظیم شعله ی پکیج

در این مقاله قصد داریم به شما یاد بدیم که چطوری میشه شعله ی پکیج رو تنظیم کرد . با ما همراه باشید با مطالعه ی این مقاله …

برای دارندگان پکیج های دیواری مانند بوتان یا پکیج های ایران رادیاتور دانستن روش تنطیم شعله پکیج ایران رادیاتور نیاز است از این رو تصمصم گرفتیم یک جداگانه درباره این  موضوع بنویسیم تا در صورت نیاز دچار سردرگمی نشوید. البته باید در تنظیم شعله پکیج همیشه نکات ایمنی را رعایت کنید و استفاده از آچار مناسب را بلد باشید. تنظیم شعله پکیج کار سختی نیست و در این مقاله به دو روش تنظیم فشار در حالت حداکثری و حداقل توان پکیج می پردازیم.

تنظیم شعله ی پیکج

شیر گازی پکیج دیواری

در ابتدا با معرفی شیرگازی پکیج دیواری شروع می کنیم. شیر گازی پکیج دیواری یک قطعه کاربردی و خوش نقش در پکیج هاست که به برق متصل بوده و با جریان الکتریسته کارمی کند. جنس این قطعه از فلز آلومینیوم ساخته شده است و وظیفه آن کم و یا زیاد کردن شعله پکیج دیواری می باشد. البته این کار به صورت اتوماتیک اتفاق می افتد. همان طور که گفتیم تنظیم شیر گازی پکیج یکی از مهارتهای کار با پکیج است که باید بلد باشید و در هنگام نیاز استفاده کنید.

در ابتدا کمی فشار گاز ورودی را آزاد کرده و لوله فشار سنج را به مدخل فشار وصل نمایید. در این هنگام پکیج دیواری بوتان را در حداکثر توان، روشن کرده و یکی از شیرهای آب گرم منزل را باز نمایید. برای تنظیم شیر پکیج رعایت نکات ایمنی الزامی است تا مشکل خاصی پیش نیاید. بعد از باز کردن فشار گاز براحتی می توانید متوجه سطح آن شوید اگر میزان فشار گاز ورودی معمولی باشد می توانیم فشار شعله را نیز کم و زیاد کنیم. البته تنظیم شیر گاز پکیج در دو حالت حداقل توان سیستم و حداکثر توان پکیج انجام می شود. برای انجام درست آن باید چند مرحله را پشت سر بگذارید.

تنظیم شعله ی پکیج دیواری

تنظیم شیر گازی پکیج برای حداکثر توان

در نظر بگیرید که قصد دارید در حالت حداکثر توان پکیج، فشار گاز را تنظیم کنید در ابتدا باید پیچ مربوطه را کمی شل کنید دقت داشته باشید که این پیچ در بالای شیر برقی قرار گرفته است و شیلنگ فشار سنج را به ورودی فشار متصل کنید. در مرحله بعد لوله هوا را با احتیاط جدا کنید و پکیج را در بالاترین توان خود روشن نمایید. سپس یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید. دقت کنید که فشار موجود مطابق با نوع گاز پکیج باشد سپس درپوش را بردارید. اگر فشار موجود با نوع گاز مطابقت نداشته باشد باید با آچار پیچ بزرگی که در روی شیر فشار سنج نصب شده است را تنظیم کنید تا این نسبت تنظیم گردد. در آخر باید همان پیچی که کمی شل کرده بودید دوباره سفت کنید و لوله هوا را مجددا به شیر متصل نمایید. بدین ترتیب شعله را تنظیم نموده اید.

روش تنظیم شیر گازی پکیج برای حداقل توان

برای تنظیم شیر گازی پکیج برای حداقل توان نیز ابتدا به سراغ پیچ کوچکی که در بالای شیر گازی پکیج قرار دارد بروید و کمی آن را شل کنید. سپس شیلنگ فشار سنج را به مدخل فشار آن متصل نمایید. حالا نوبت به جدا کردن لوله هوا رسیده است. پکیج را در حداقل توان خود روشن کرده و یکی از کابل ها را از قسمت مدولاتور جدا نمایید. دقت نمایید که فشار ورودی با نوع گاز پکیج منطبق باشد. اگر اینطور نیست باید مهره شش گوش را ثابت نگه دارید و با پیچ گوشتی پیچ تنظیم را که داخل آن قرار دارد را تنظیم کنید.اگر پیچ را در سمت راست بچرخانیم متوجه می شوید که فشار کم می شود و بدین ترتیب شیر گازی در حداقل سطح توان تنظیم می گردد. در پایان کار، مثل روش قبل پیچ کوچکی که در ابتدا شل کرده بودید را سفت کنید و به حالت اول برگردانید همچنین کابل مدولاتور و شیلنگ هوا را مجددا متصل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا