تعمیر پکیج در کرج

ریموت کنترل کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی برای تنظیم کردن برنامه های کولر گازی استفاده میشه و تنظیم درجه ی هوا ی محیط ، تنظیم روی باد سرد ویا باد گرم برای ارائه ی هوای مطلوب در صورت دوکاره بودن کولر گازی . و در نهایت تنطیم پرتاب باد کولرگازی ، تنظیم جهت باد کولر گازی ، تنظیم مود های مختلف یا به عبارتی مدل های مختلف مثل اتومات بودن دستگاه ( خودش روشن و خاموش بشه ) و ……

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولرگازی

برای اینکه بتونیم با کنترل کولر گازی ها کار کنیم باید بدونیم که علائم روی ریموت کنترل کولرگازی چه معنی و مفهومی داره . ما اینجا هم به صورت مقاله ، هم تصویری و هم ویدئویی به شما یاد میدیم که چطوری با کنترل کولرگازی کار کنید . تا هر کولر گازی رو با هر برندی تنظیم کنید . راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی 

دکمه های روی کنترل کولر گازی

هر دکمه ای که روی کنترل ها هست یک کار به خصوص رو انجام میده. اینجا با هم ببنیم هر دکمه روی ریموت کنترل کولر گازی چه کاری رو برای ما انجام میده . تا به راحتی بتونیم ازشون در موقع نیاز استفاده کنیم .

دکمه ی خاموش روشن (START/STOP) 

این دکمه رو هممون میشناسیم روی همه ی ریموت کنترل ها هست . اینجا هم دستگاه رو روشن و خاموش میکنه با این تفاوت که رو هر تنظیماتی که آخرین بار خاموش کردید روی همون تنظیمات دستگاه روشن میشه .

دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode)

راهنمای-کنترل-کولرگازی

 

هر کدوم ازین کلمات لاتین بر روی کنترل یه مفهومی داره که ما بیشتر با این دکمه ها کار داریم .AUTO به معنی اتوماتیک COOL به معنی سرما DEY یه معنی روز ، FAN فن به معنی پروانه گردان یا همون به عبارتی پنکه  HEAT به معنی گرما . حالا ببینم این کلمات چه کاری رو بر روی کولر گازی ما اعمال میکنه .

AUTO

گزینه ی اتو (AUTO) اتوماتیک همونطور که از کلمه ی پیداست روی یه دمایی که ما تنظیم میکنیم به صورت اتوماتیک روشن و خاموش میشه ، مثلا روی 25 درجه ؛ کولر گازی به صورت خودکار وقتی دمای محیط به این درجه میرسه خاموش میکنه .

COOL

 گزینه (COOL) در نمایشگر کولر گازی که روی پنل دستگاه هایی که نمایشگر دارند و همینطور گاها روی کنترل با نشان دانه ی برف ظاهر میشود . وقتی این گرینه را انتخاب میکنید یعنی کولر باد سرد ایجاد میکند و مخصوص فصل تابستان است .

DEY

با فشار دادن دکمه ی DEY کولر گازی ما رطوبت بیشتری نسبت به حالت معمولی را دریافت میکند . این گزینه مناسب مناطق شرجی کشور است.

FAN

همانطور که گفتم فن به معنای پروانه یا همان پنکه میباشد . با فعال کردن این گزینه موتور داخل کندانسور یا به عبارتی یونیت خارجی خاموش شده و فقط فن کار میکند . دقیقا مانند پنکه بنابراین در مواقعی که هوا نه آنقدر گرم است مثل تابستان نه آنقدر سرد است مثل زمستان از این مورد استفاده میشود .

HEAT

این دکمه روی ریموت کنترل کولرگازی نیز با نشان خورشید نمایش داده شده است . با انتخاب گزینه (HEAT) ما گرمایش کولر گازی را فعال کرده ایم . که در فصل زمستان مورد استفاده قرار میگیرد .البته این فقط در مورد کولر گازی های دو فصله امکان پذیر است .

نکته: در مورد دو گزینه ی FAN  و DEY در کولر گازی ها قابلیت تنظیم دما وجود ندارد .

نکات بالا دکمه های هستند که در همه ی کولر گازی ها به صورت ثابت وجود دارد و ما بیشترین استفاده را از این دکمه ها داریم .در ادامه باقی دکمه های روی ریموت کنترل را توضیح داده ایم .

تنظیم کردن درجه حرارت و خنک بودن محیط

چهار حالت متفاوت در تنظیم درجه حرارت محیط در کولر گازی وجود دارد . که به دو صورت تغییر حالت ایجاد میشود اولی با نشان مثبت و منفی روی ریموت کنترل و دومی با انتخاب گزینه ی TEMPیا  (temp ) این چهار حالت با هر بار فشار دادن دکمه نمایش داده میشود و با دکمه ی OK تنظیم میشود . اولین حالت نمایش یک خانه خالی است که دما را نشان میدهد دومین حالت نشان یک خانه است که یک دماسنج داخل آن است که این حالت دمای کلی خانه را به ما میدهد و اگر در شکل نمایش داده شده دماسنج بیرون از خانه باشد دمای بیرون از خانه را نشان میدهد این قابلیت در بعضی از کولر گازی ها وجود دارد .

تغیر درجه ی کولر گازی از فارنهایت به سانتی گراد

برای تنطیم بهتر دمای محیط باید دما را سانتی گراد تغییر دهیم در  تا بتوانیم دمای محیط را بر روی 22 تا 26 درجه سانتی گراد که دمای بدن انسان نیز هست برسانیم تا بدن در این حالت نه احساس سرما کند نه احساس گرما . برای تنظیم دما از فارنتهایت به سانتی گراد معمولا به دفترچه ی دستگاه مراجعه کنیسد یهتر است . اما روشی که ما میگوییم هم ممکن است نماد درجه را تغییر دهد . زمانی که دستگاه کولر گازی خاموش است و در حالت OFF قرار دارد به صورت همزمان دکمه ی مود (MOOD) و فلش پایین را چند ثانیه نگه دارید . در اکثر مواقع این حالت نماد فارنهایت را به سانتی گراد تغییر میدهد .

 دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector)

برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک به کار می‌رود. شما می‌توانید با هر بار زدن این دکمه حالت دلخواه خود را تنظیم کنید و سرعت فن را انتخاب کنید.

اگر در حالت اتوماتیک سرعت فن تنظیم شود، کولر به صورت خودکار در ابتدای شروع به کار سرعت را تنظیم و به مرور کم یا زیاد می‌کند.

علائم کنترل کولر گازی، دکمه Swing

این دکمه برای روشن و خاموش کردن حرکت دمپرها (پره‌های تعیین سمت باد) به سمت بالا / پایین به کار می‌رود. دقت کنید که نحوه کار این گزینه در کولرهای مختلف متفاوت است. مثلا بعضی از کولرها فقط قابلیت بالا یا پایین شدن را داشته و بقیه موارد دستی است.

 دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer)

برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن دستگاه به کار می‌رود.

دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting)

شما با زدن این دکمه می‌توانید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه انتخاب کنید.

دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel)

برای تنظیم زمان سنج، هنگامی‌که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می‌کنیم.

 دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto)

برای تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه به کار می‌رود.

 دکمه جریان هوا (Air Circulation Button)

برای ایجاد جریان هوا بدون سرد و گرم کردن به کار می‌رود.

دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking)

برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می‌رود.

دکمه فیلتر پلاسما (Plasma)

برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیاسرویس دفتر نمایندگی انواع کولرگازی های ایران رادیانور ، جنرال ، سامسونگ ، ال جی و انواع کولر گازی های ایرانی و خارجی 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا