تعمیر پکیج در کرج

شستشوی رادیاتور پکیج در کرج

سرویس و شستشوی رادیاتور ها به شدت امر مهم و ضروری است . جهت هماهنگی با سرویس کار با شماره های زیر میتوانید تماس بگیرید .

خدمات ما :

 

شستشوی رادیاتور پکیج در کرج

شستشوی رادیاتور با پیشرفته ترین روش ها و با بازدهی عالی در اقصا نقاط کرج شستشوی رادیاتور ها با مجرب ترین و حرفه ترین گروه تعمیرکار پکیج در کرج شستشوی رادیاتور با یک تماس در اسرع وقت

تعویض آب رادیاتور ها هر چند وقت یک بار انجام میشود؟

شستشوی رادیاتور ها بهتر است هر سال قبل از شروع سرما انجام شود در هر حال هنگامی که متوجه شدید رادیاتور ها در حالت زمستانه سرد هستند و یا نیمه ی بالای رادیاتور ها گرم بود و نیمه ی پایین آن ها سرد باشد این به آن معناست که رادیاتور ها را جرم گرفته و زمان شستشو و رسوب زدایی فرا رسیده است .

علت رسوب زدایی رادیاتور

چرا رادیاتور ها را جرم گیری و رسوب زدایی مکنیم خب مسلما تمیز کردن رادیاتور ها باعث میشود رادیاتور ها عملکرد بهتری داشته باشد و دمای مطلوبی را به محیط بدهند و نیز باعث گرم شدن یکسان اتاق ها میشود و سیستم گرمایشی با ثباتی را به همراه دارد یعنی گرمای محیط خود به خود بالا پایین نمیشود.

 

چرا رادیاتور ها رسوب میگیرند ؟

خب قبلا گفیم املاح موجود در آب مانند آهن و روی و … به مرور زمان در آب جمع میشوند و با گرم شدن آب این املاح بیشتر آزاد شده و به راحتی در سطح لوله ها و در مسیر آب ته نشیشن میشوند و زنگار لوله ها و رادیاتور ها به دلیل فلزی و آهنی بودن نیز این رسوب را چندین برابر کرده و باعث باز دهی نا مطلوب رادیاتور پکیج ها میشوند.

نکته :

حتما دمای پکیج را روی 60 درجه تنظیم کرده با این کار به علت داغ نشدن زیاد آب و آزاد نشدن املاح طبیعی و رسوبات داخل آب رادیاتور ها دیرتر رسوب و جرم میگیرند . برای جلوگیری از رسوب بستن رادیاتور ها سعی کنید شیر های رادیاتور را همیشه باز بگزارید تا زمانی که هوا گرم تر نشده و مجبور به بستن آن ها نیستید تا زمانی که هوا گرم تر شود در این صورت برای دمای مطلوب محیط اول از روی درجه دمای روی پکبج دما را تنظیم کنید و اگر هوا کاملا گرم شد(تابستان) فقط شیر های زیر پکیج را ببندید. (شیر رفت و برگشت )

نحوه ی شستشوی رادیاتور پکیج یا رسوب زدایی رادیاتور

بهتر است قبل از فصل زمستان شستشوی رادیاتور ها انجام شود رسوبات داخل رادیاتور ها  درست شبیه رسوبات و جرم داخل سماور است.فقط به دلیل سیاه بودن رنگ آب داخل شوفاژ این جرم و رسوبات سیاه رنگ هستند شستشوی رادیاتور ها به دو صورت انجام میشود .

روش اول با باز کردن رادیاتور ها و شستن کامل آن ها که این کار معمولا برای رادیاتور های متصل به موتورخانه انجام میشود که کار سختی است ولی نتیجه ی بسیار بسیار خوب و مطلوبی دارد.

روش دوم  به این گونه است که آب رادیاتور ها را تخلیه کرده و  رادیاتور ها را به آب لوله کشی وصل کرده و عملیات شستشو را انجام میدهیم بهتر است در روش دوم این کار را با آب داغ انجام دهیم.

شستشوی رادیاتور پکیج با آب داغ

خب همانطور که مشخص است شستشوی رادیاتور ها با آب داغ به شدت تاثیر بهتری بر روی نتیجه ی کار دارد . شاید از خودتان بپرسید چگونه زمانی که پکیج را و شیر های آن باز است از آب داغ برای شستشوی رادیاتور ها استفاده کنیم . شستشوی رادیاتور با آب داغ به این شکل است که اول شلنگ های زیر پکیج را کوبل کرده و اقدام به راع اندازی مجدد پکیج میکنیم و با آب داغ پکیج رادیاتور ها را شستشو میدهیم در این صورت زنگاب ها ی روغنی داخل رادیاتور ها تخلیه شده و رادیاتور ها کاملا تمیز و هعاری از هر نوع رسوب و جرم میشوند.

شستشوی رادیاتور پکیج با اسید

انجام عمل اسید شویی برای مبدل ثانویه بسیار بسیار پر کاربرد و پرتکرار است چرا که آب مصرفی از مبدل ثانویه عبور میکند ، و آب جدیدی که مدام از مبدل عبور میکند حاوی رسوبات جدید می‌باشد .آب ثابت پکیج از مبدل اصلی عبور میکند ، که به دلیل ثابت بودن آب ، رسوب جدیدی وارد مبدل اصلی نمیشود ، مگر اینکه پکیج دائما با افت فشار همراه باشد ، و ما مجبور باشیم هی شیر پرکن را باز کنیم تا آب جدید وارد پکیج کند کار با اسید به طور کلی کار پرخطری است لطفا تا جای ممکن خودتان برای اسیدشویی اقدامی نکنید.

شستشوی رادیاتور پکیج با دستگاه

دستگاه مخصوصی برای شستشوی رادیاتور ها ی پکیج وجود دارد که برای شستشوی رادیاتور ها استفاده میشود کار کردن با این دستگاه کار ساده ای نیست علاوه بر این که هزینه ی بالایی نیز دارد . شستشوی رادیاتور با دستگاه با ایمنی بالایی همراه است و نتیجه ی بسیار بسیار شگفت انگیزی دارد

عیب یابی پکیج در صورت گرم نشدن رادیاتور ها

وقتی رادیاتور ها گرم نمیشوند و یا فقط قسمتی از آن ها گرم میشود مشکل اصلی رسوب در رادیاتور ها است. دقت کردید گاهی اوقات رادیاتور ها به خوبی گرم هستند اما وقتی به قسمت های پایین تر رادیاتور دست میزنیم احساس گرما نمیکنیم و این قسمت های رادیاتور سرد هستند دلیل این نوسانات گرما رسوب در رادیاتور ها بوده و عملکرد ضعیف ناشی  از جرم داخل رادیاتور ها میباشد.

 

سرویس و رسوب گیری رادیاتور شوفاژ ها

سرویس و شستشوی رادیاتورهای پکیج در سیستم های موتورخانه و پکیج گرمایشی یکی از کارهایی است که هر چند وقت  یکبار باید انجام داد تا موجب افزایش راندمان سیستم گرمایشی بشود . این مساله شاید توسط شما ضروری نباشه اما علاوه بر اینکه موجب افت تبادل گرمایشی و حتی افزایش مصرف گاز میشه ، در برخی موارد باعث سرد شدن کامل یا بخشی از رادیاتور شوفازها هم میشود. معمولا سرد بودن قسمت پایینی رادیاتور ناشی از رسوب املاح آب در این قسمت هاست. در این موارد با وجود هواگیری رادیاتور شوفاژ دائما  رادیاتور ها سرد میشوند.

در اصل شستشوی رادیاتور های پکیج یکی از روشهای بهینه سازی و کاهش مصرف گاز پکیج دیواری بوده که میتواند استهلاک سیستم را نیز به شدت کم کند.

دلیل ایجاد و نشست جرم و آلودگی و رسوب در داخل رادیاتورها را میتوان وجود املاح در آب و واکنش شیمیایی این املاح با فلزات موجود در رادیاتور ها مانند مس , آهن و آلومینیوم دانست. این مورد به خصوص بیشتر برای آپارتمان های دارای پکیج و لوله های فلزی بیشتر رخ میدهد. گرم بودن آب شوفاژ نیز در این واکنش های شیمیایی موثر بوده و از آنجا که مبدل های پکیج دیواری از جنس مس بوده  در محیط های خیس و مرطوب افزایش پیدا کرده و در ضمن نزدیک بودن پکیج به رادیاتور هم نسبت به سیستم موتورخانه میتواند میزان رسوب گرفتن رادیاتور پکیج را افزایش دهد.

نصب سختی گیر و فیلتر های تصفیه آب میتواند تا حدودی باعث کاهش میزان ته نشین شدن رسوب در رادیاتورها شود اما از رسوب زدگی جلو پیری نمیکند. در ضمن نصب رادیاتور پره ای از جنس آلومینیوم در سیستم های دارای پکیج میتواند میزان رسوب گرفتن رادیاتور را افزایش دهد به همین منظور رادیاتورهای پنلی فولادی در کنار پکیج گزینخ ی بهتری خواهد بود.

به همین منظور و به دلیل اینکه  وجود این رسوبات میتواند باعث ایراد و انسداد در لوله های مبدل پکیج شود, برای شستشوی رادیاتور پکیج بایستی هر 2 سال یک بار یجرم گیری انجام شود. بعضا ممکن است عدم انجام سرویس و شستشوی رادیاتور شوفاژ به دلیل انباشت رسوبات باعث سوارخ شدن رادیاتور ها بشود که خب در این شرایط باید رادیاتور ها به طور کلی تعویض بشوند که این هزینه های زیادی رو به همراه خواهد داشت .

 

8 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا