تعمیر پکیج در کرج

رسوب گیری پکیج در کرج

یکی از پرکاربرد ترین کارها در سرویس و تعمیر پکیج، رسوب زدایی یا همان رسوب گیری پکیج میباشد کیا سرویس رسوب گیری پکیج را با توجه به مدل پکیج شما به دو روش رسوب زدایی میکند رسوب زدایی با دستگاه و رسوب زدایی بدون دستگاه برای رسوب گیری پکیج توسط این گروه حرفه ای میتوانید  با شماره های زیر تماس بگیرید.

نمایندگی ایران رادیاتور بوتان تاچی گلدیران بویلر 2000 مرکوری ایساتیس …

رسوب گیری مبدل پکیج لورچ

رسوب زدایی پکیج بوتان 

رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور 

رسوب زدایی پکیج بویلر 2000 

رسوب زدایی مبدل حرارتی صفحه ای پکیج

 

علت کم شدن فشار آبگرم پکیج و اسید شویی

یکی از علت های اسیدشویی پکیج یا رسوب گیری مبدل پکیج کم شدن آب گرم مصرفی پکیج است رسوب گرفتن باعث عدم گرم شدن مناسب رادیاتور ها و سرد و گرم شدن آب گرم در هنگام مصرف آب و عدم گردش مناسب آب در مدار در نتیجه فشار به دستگاه و خرابی قطعات به دلیل وجود املاح های آب و سختی آب و … لوله های مبدل و مسیر ورودی آب مسدود شده و بهترین روش اسید شویی یا همان رسوب گیری پکیج میباشد.

آیا رسوب گیری پکیج در پکیج های مختلف متفاوت است؟

همه ی رسوب گیری ها با دستگاه انجام میشود نکته ی قابل اهمیت در این موضوع تبدیل های متصل کننده دستگاه به مبدل است که بسته به مدل پکیج و سایز بست متفاوت است.

رسوب-گیری-پکیج
رسوب گیری مبدل صفحه ای پکیج با پمپ

نحوه ی رسوب زدایی پکیج به روش پمپ

در این روش نیازی به باز کردن دستگاه نیست فقط کافیست مبدل دو منظوره یا مبدل اصلی و مبدل ثانویه را باز کنید با استفاده از یک پمپ اسید شویی انجام میشود .در این روش اسید با فشار وارد مبدل پکیج شده و با کمی صبوری جرم داخل دستگاه را خارج میکند به این ترتیب هم مبدل دومنظوره و هم مبدل اولیه و ثانویه جرم گیری شده و مشکل گرم نشدن آب مصرفی پکیج و رادیاتور ها  بر طرف میشود اولین اقدام در اسید شویی با پمپ این است :

ورودی برق را قطع کنید

گاز پکیج را قطع کنید

شیر ورودی دستگاه را ببندید

شیر پر کن پکیج را باز کنید (اگر شیر پر کن خراب است حتما تعویض کنید)

برای خالی شدن آب دستگاه آب گرم را در جای دیگری باز بگذارید

پمپ مخصوص شستشو را درون تشت قرار دهید

یک سر پمپ را به ورودی مبدل نصب کنید

و سر دیگر آن را به خروجی مبدل وصل کنید

حدودا این روند بین 15 تا 20 دقیقه طول میکشد

در انتها مبدل را از پمپ جدا کرده و با فشار زیاد آب شستشو دهید

*لازم به ذکر است در صورت عدم تجربه و سواد کاری لطفا هیچ اقدامی در این خصوص انجام ندهید*

این روش بهترین روش برای رسوب زدایی و جرم گیری مبدل های پکیج و آبگرمکن است ما با استفاده از بهترین و به روز ترین پمپ های رسوب گیری عمل جرم گیری را انجام میدهیم این دستگاه ها مجهز به تغییر مسیر گردش سیال رسوب زداست و با انتخاب تایم مناسب با توجه به رسوب موجود در مبدل پکیج به صورت خودکار بعد از به اتمام رسیدن روند رسوب زدایی به صورت اتوماتیک عمل رسوب زدایی را پایان میدهد که عمل از سوراخ شدن مبدل جلوگیری میکند.

نحوه ی رسوب گیری پکیج به صورت قدیمی (قیف)

جرم گیری و رسوب گیری پکیج به دو صورت انجام میشود:

اولی به صورت سنتی و قدیمی

نکته مهم (اول از همه همانطور که میدونید چنانچه  به این کار تسلط کافی ندارید لطفا هیچ  اقدامی نکنید) این روش به این صورت است که اول شیر گاز ورودی بسته  و برق دستگاه را قطع کنید.

کاور پکیج یا قاب پکیج را باز کنید

آب داخل دستگاه را تخلیه کنید

مبدل را باز کنید و بیرون بیاورید

مبدل را در درون یک تشت آب قرار دهید (آب تا وسط مبدل قرار بگیرد)با استفاده از یک قیف به آرامی و از یک جهت اسید را  وارد آب کنیددر آخر آب را با فشار به داخل مبدل وارد کنید تا رسوبات خارج شوند مبدل را در سر جای خود قرار دهید و اتصالات را روی ورودی و خروجیمبدل ببندید میزان بار پکیج را روی یک و نیم بار تنظیم کنید این روش در رسوب گیری آبگرمکن هم مورد استفاده قرار میگیرد نا گفته نماند این روش سالهاست منسوخ شده و رد میشود و برای رسوب گیری روش مناسبی نیست به این علت که عمل رسوب گیری یه درستی انجام نشده و از همه مهم تر بخار اسید برای سلامتی بسیار خطرناک است.

حتما در حین رسوب گیری به نکات ایمنی زیر توجه توجه کنید :

در هنگام رسوب گیری حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید اگر امکان تعویض لباس وجود دارد حتما لباس کار بپوشید مراقب باشید موقع  اسد شویی دستگاه اسید را به آرامی بریزید تا روی دست و صورت و بدن خودتان یا اطراف نریزد در صورت ریخته شدن اسید روی چشم سریعا با آب سرد بشویید و به پزشک مراجعه کنید.

نکات مهم در رابطه با رسوب گیری پکیج

 1. چنانچه رسوب گیری پکیج با اسید رقیق انجام میشود مبدل فقط 20 دقیقه در اسید بماند
 2. هنگام رسوب زدایی و جرم گیری پکیج از ضربه زدن به مبدل جدا خودداری کنید
 3. هنگام رسوب زدایی حتما از پمپ های قوی و مخصوص رسوب گیری پکیج استفاده کنید
 4. در صورتی که پکیج نیاز به رسوب زدایی و هوا گیری دارد از فرد با تجربه تری کمک بگیرید
 5. ضروری است که این کار با تجهیزات لازم و رعایت نکات ایمنی انجام شود

آیا خودمان میتوانیم رسوب گیری پکیج را انجام دهیم؟

چنانچه در این کار مهارت لازم را دارید و مسلط به کارهای فنی هستید با توجه به اینکه این کار خطرات جانی و غیر قابل جبران را نیز در بر دارد بهتر است با متخصص این کار تماس بگیرید ولی نهایتا خودتان نیز میتوانید با رعایت نکاتی که گفته شده و با دقت نظر این کار را انجام دهید.

هزینه ی رسوب گیری پکیج در کرج

با توجه به این که تعرفه ها از طرف اتحادیه  در حال تغییر است و رسوب گیری پکیج های مختلف هم با توجه به منظقه و رسوب دستگاه متغیر است این مبلغ از70  تا180 تومان در نظر گرفته شده البته بدون در نظر گرفتن هزینه ایاب و ذهاب که خوده هزینه ایاب و ذهاب نیز از 30 تومان تا 50 تومان بسته به لوکیشن شما متغیر است . در کل اجرت رسوب گیری پکیج و ایاب ذهاب معمولا بعد از بررسی ذکر میشود.

شستشوی-مبدل-اصلی-پکیج
شستشوی مبدل اصلی و ثانویه پکیج.ایران رادیاتور ، بوتان ، لورچ و …

شستشوی مبدل پکیج

در بعضی مواقع با رسوب گیری و شستشوی مبدل پکیج مشکل پکیج برطرف نمیشود و یا اینکه مبدل پکیج به جهت رسوب زیاد سوراخ شده و آسیب دیده است بنا براین سرویسکار جوشکاری مبدل یا نهایتا تعویض مبدل را پیشنهاد میکند هزینه ی مبدل پکیج از 500 تومان تا 3 تومان است شما  میتوانید برای اطلاع دقیق تر از هزینه ها با ما تماس بگیرید.

رسوب گیری آبگرمکن

رسوب گیری آبگرمکن نیز همانطور که در پکیج گفتیم به دو صورت است که تقریبا مشابه رسوب گیری پکیج  است رسوب گیری با روش سنتی و قدیمی رسوب گیری با دستگاه خب رسوبگیری آبگرمکن به مراتب راحت تر از رسوبگیری پکیج است رسوب گیری آبگرمکن در مجموعه کیاسرویس با دستگاه مخصوص انجام میشود و رسوب گیری ابگرمکن با دستگاه قطعا بهتر بوده با این روش مبدل دستگاه صد در صد تمیز میشود و آسیب نمبیند.

رسوب گیری پکیج بوتان در کرج

رسوب گیری پکیج در هنگام کارکرد نا درست پکیج انجام میشود در مجموعه ی کیا سرویس رسوب گیری انواع پکیج ها از جمله بوتان انجام میشود اگر به هر دلیلی دستگاه شما دچار ایراد شده و به درستی کار نمیکند ممکن است علت رسوب گرفتن پکیج باشد.

 • رسوب گیری پکیج پرلا پرو بوتان
 • رسوب گیری پکیج ایران رادیاتور
 • رسوب گیری پکیج ایساتیس در کرج
 • رسوب گیری پکیج تاچی در کرج
 • رسوب گیری پکیج رمینی
 • رسوب گیری پکیج در منزل

رسوب گیری پکیج تک مبدل

در مبدل دو منظوره یا در اصطلاح باید دقت کرد که هیچ گاه با اسید خیلی رقیق عمل رسوب گیری انجام نشود و نسبت به مبدل های دیگر تایم کمتری برای اسید شویی انتخاب شود تا از سوراخ شدن لوله ها ی داخل مبدل جلوگیری شود زیرا اگر لوله های داخلی سوراخ شود امکان جوشکاری این لوله ها وجود ندارد و باید مبدل تعویض گردد مجموعه ی کیا سرویس برای پیشگیری از سوراخ شدن لوله های داخلی از اسید های مخصوص و استاندارد برای رسوب گیری این نوع مبدل ها استفاده میکند.

رسوب-زدایی-مبدل-آبگرمکن

رسوب گیری مبدل آبگرمکن

رسوب گیری ها در کل به یک شکل انجام میشود . چه در رسوب زدایی پکیج های دیواری و چه در رسوب گیری مبدل های های آبگرمکن های دیواری یا آبگرمکن های ایستاده . در کل با عمل رسوب زدایی زنگآب داخل لوله های مبدل را توسط اسید و دستگاه مخصوص جرم گیری که پمپ نام دارد رسوب زدایی میکنند تا از سوراخ شدن مبدل جلوگیری کنند .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا